• Croatian (Hrvatski)
  • English (United Kingdom)

POSLIJEDIPLOMSKI SPECIJALISTIČKI STUDIJ KARDIOPULMONALNA REHABILITACIJA U ORAHOVICI UPISAN U UPISNIK STUDIJSKIH PROGRAMA

Iznimno nas veseli što vas možemo obavijestiti kako je Ministarstvo znanosti i obrazovanja 11. siječnja 2023. izdalo POTVRDU kojom se potvrđuje da je studijski program poslijediplomskog specijalističkog studija Kardiopulmonalna rehabilitacija u Orahovici našeg Fakulteta upisan u Upisnik studijskih programa!


Poslijediplomski specijalistički studij Kardiopulmonalna rehabilitacija u Orahovici omogućuje nastavak obrazovanja osobama koje su:

  • završile sveučilišni diplomski studij ili sveučilišni integrirani preddiplomski i diplomski studij iz područja biomedicine i zdravstva,
  • odnosno mogu ga upisati osobe koje imaju završen dodiplomski studij po studijskom sustavu prije 2005. godine.

Studij traje dva (2) semestra tj. jednu (1) akademsku godinu, a završetkom student stječe 60 ECTS bodova.

Završetkom poslijediplomskog specijalističkog studija Kardiopulmonalna rehabilitacija stječe se akademski naziv sveučilišni magistar/magistra kardiopulmonalne rehabilitacije, odnosno univ. mag. kpr. 

Nakon završenog sveučilišnog poslijediplomskog specijalističkog studija Kardiopulmonalna rehabilitacija, studenti će, osim nastavnih kompetencija biti kompetentni organizirati i provoditi modele primjene kardiopulmonalne rehabilitacije čime su osposobljeni za samostalan rad u timu kojim  rukovodi liječnik specijalista u zdravstvenim ustanovama.

Sveučilišni magistar/magistra kardiopulmonalne rehabilitacije imat će usvojena znanja i vještine za obavljanje stručnog rada koji obuhvaća postupke unaprjeđenja zdravlja, prevencije, dijagnostike i liječenja bolesti te habilitacije i rehabilitacije. Radit će po načelima medicinske etike poštujući međunarodne kodekse ponašanja u zdravstvu. Aktivni su članovi stručnog rehabilitacijskog tima te s liječnikom specijalistom planiraju, provode i evaluiraju učinke rehabilitacijskog procesa kod različitih skupina osoba s kardiopulmonalnim poremećajima. Osim toga imat će mogućnost prepoznati vlastite potrebe i mogućnost daljnjeg učenja, pratiti srodne znanosti i znanja primjenjivati u struci, pratiti istraživanja u biomedicini i zdravstvu te sudjelovati u njima.

1. Poslijediplomskom tečaju stalnog medicinskog usavršavanja I. kategorije „Osnove palijativne skrbi“

Tečaj

REHABILITACIJA U KLINIČKOJ MEDICINI - kardiovaskularna rehabilitacija

TEČAJ

1. poslijediplomski tečaj stalnog medicinskog usavršavanja I. kategorije “Sport i srce”

TEČAJ

Izražavanje zdravstvenih djelatnika na znanstveno-stručnim skupovima i u publikacijama

Simpozij

Suvremeno sestrinstvo: povijest kao temelj, teorija kao izvor, obrazovanje kao put, kvaliteta kao obveza, znanost kao istina.

Konferencija

Nursing Education and Science (NES)

Scientific-professional Journal